Polisin ev baskınında öldürdüğü gurbetçi Türk’ün eşi isyan etti!

0
2761

Almanya’da polisin evine baskın düzenlediği sırada hayatını kaybeden Türk vatandaşı ile ilgili dosyası kapatıldı. Kocası gözünün önünde infaz edilen Polonyalı eş Agnes Paksoy isyan etti: O polisler neden hâlâ görevde

Almanya’nın Wuppertal kentinde 9 Şubat 2018 günü polisler, evine baskın düzenlediği Hamit Paksoy’u adeta infaz etti. Olayla ilgili dosya kapatılınca Polonyalı eş Agnes Paksoy isyan etti. Sabah gazetesinde yer alan habere göre Paksoy, “20 yıllık kocamı adeta bir suç makinesi gibi gösterip infaz eden polisler bugün görevinin başında. Bunu hazmedemiyorum” dedi.

ÇOCUKLAR KABULLENEMEDİ

Dosyanın kapatılmasının ardından üst mahkemeye başvurduğunu ifade eden Paksoy, “Bizi bu hale getirenlerin cezalandırılmasını ve onurumun iade edilmesini istiyorum. Olay günü eve girerek sis bombası attılar ve tek kurşunla kocamı infaz ettiler. Adalet istiyorum. Küçük kızım babasının ölümünü kabullenemedi. Sürekli resim yaparak babasını bekliyor. Bana kafandan her şeyi sil diyorlar, nasıl sileyim” dedi.

İKİ ŞEY ÇOK DOKUNDU

Olayla ilgili kendisine en çok iki şeyin çok dokunduğunu dile getiren Agnes Paksoy, “Birincisi, kocamı öldürdükten sonra kanlarını bana temizlettiler. Diğeri ise eve gelen ilkyardım doktoru 362 euroluk faturasını benden talep etti. Bütün düzenimi yıktıkları yetmiyormuş gibi, bir de dalga geçtiler. Olay gününden beri yatak odasına girmedim” dedi.

TÜRK YETKİLİLER BİZE SAHİP ÇIKTI

Başta Türkiye’nin Düsseldorf Başkonsolosluğu olmak üzere sadece Türk kuruluşlarından destek aldığını belirten Agnes Paksoy, “Cenazemizi Hatay’a götürdük. Tek başıma bunları yapamazdım. Konsolosluk ve Türk dernekleri bize sahip çıktı. Polonyalı yetkililer benimle hiç ilgilenmedi. Türk yetkililerden bize sahip çıkmaya devam etmelerini istiyoruz. Çocuklarım babalarının mezarının ziyaret etmek istiyor ama maddi gücümüz yok” diye konuştu.

ÇOCUKLAR POLİS ADINI DUYUNCA İRKİLİYOR

Kocasının gözlerinin önünde infaz edildiğini söyleyen Paksoy: “Çocuklar polis adını duyunca irkiliyor. Polis onların gözünde koruyan değil, sadece öldüren. Alman basınına bu olayları anlatmak istedim, fakat kimse ilgilenmedi.”

Bir motosiklet grubu üyesi olduğu ve tehlike arz ettiği öne sürülen Hamit Paksoy’un evi, 9 Şubat 2018 günü Cuma namazına gitmeye hazırlandığı sırada basıldı. Polis, baskın anı öncesi evin içine sis bombası atmıştı. Ardından Hamit Paksoy, eşinin yanında kurşunlanarak öldürüldü.

Kaynak: Sabah