Makedonya’da Görmeniz Gereken 5 Yer

0
1724

Tarihi dokusu, doğal güzelliği ve sıcak insanlarıyla Makedonya son zamanlarda turistlerin odak noktası olmayı başardı. Biz de Avrupa1 olarak bu ucuz ve tatlı ülkenin görülmesi gereken 5 yerini sizler için derledik.

1. Ohrid

Hem muhteşem gölü hem de tarihi sokakları, kalesi, gece hayatı ile Ohrid tam anlamıyla Makedonya’nın incisi ve gözdesi konumundadır.

2. Manastır : Atatürk Müzesi

Manastır şehrinde bulunan Manastır Askeri İdadisi, Atatürk’ün lise yıllarını geçirdiği ve okuduğu okul. Manastır Askeri İdadisi, günümüzde Atatürk müzesine çevrilmiştir. Türkçe ismi ile Manastır, Makedonca ismi ile Bitola şehrinde bulunmaktadır.

3. Matka Kanyon

Başkent Üsküp’ün batısında bulunan Matka Kanyonu, içerisinde barındırdığı manastırları ve muhteşem doğal güzelliğiyle, Makedonya’da görülmesi gereken yerlerden biri.

4.Mavrova Gölü

Mavrova gölü, Makedonya’nın Mavrova ve Rostuşa belediyeleri sınırları içerisinde yer almaktadır. Turizm bölgesi kabul edilen göl, milli parkın içinde yer alır. Muhteşem doğası ve havası sizi etkileyecek.

5. Üsküp Türk Çarşısı

Osmanlı İmparatorluğu’ndan kalan Üsküp Türk Çarşısı’nda yürürken tarihe yolculuk yaptığınızı hissedeceksiniz. Üsküp Çarşısı günümüzde hala Üsküp’ün en önemli ticaret yerlerinden biri olarak bilinmektedir.