Kosova’da Engellilere Eğitim

0
204

Kosova’daki Prizren Yunus Emre Enstitüsü engellilere yönelik “Okumak Engel Dinlemez” ile “Üreten Engelsiz Eller” konulu eğitim programlarını tamamlayanlara sertifikaları verildi.

Kosova’daki Prizren Yunus Emre Enstitüsü engellilere yönelik “Okumak Engel Dinlemez” ile “Üreten Engelsiz Eller” konulu eğitim programları düzenledi.

Enstitünün Prizren’deki merkezinde gerçekleştirilen sertifika töreninde kursları başarıyla tamamlanan 28 kişiye sertifikaları verildi.

Töreninin ardından AA muhabirine açıklamalarda bulunan Piriştine Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Mehmet Ülker, kulüp temelli etkinlikler şeklinde gerçekleştirilen kursları engellilerin sosyal hayat ve üretimin içerisinde olmaları için düzenlediklerini söyledi.

Ülker, “Yunus Emre Enstitüsü olarak bu tür etkinlikleri engellilerin sosyal hayat içerisinde daha çok yer alması ve toplumun engellilere yönelik yaklaşımını olumlu anlamda değiştirmek açısından yerinde bir uygulama ve sosyal sorumluluk etkinliği olarak değerlendiriyoruz.” diye konuştu.