Karadağ’da Avrupa Judo Şampiyonası’na TİKA Desteği

0
301

Karadağ’ın başkenti Podgoritsa’da, 9-12 Kasım 2017 tarihleri arasında düzenlenecek olan ve Türkiye dâhil olmak üzere toplam 50 ülkenin katılacağı ve yaklaşık 400 yarışmacının yer alacağı “23 Yaş Altı Avrupa Judo Şampiyonası”nın  TİKA desteğinde gerçekleşmesine ilişkin protokol imzalandı.

Avrupa Judo Şampiyonası’nın TİKA genel sponsorluğunda gerçekleşmesine ilişkin protokol imza törenine Türkiye Cumhuriyeti Karadağ Büyükelçisi Serhat Galip, Karadağ Milli Eğitim Bakanı Damir Şehoviç, Karadağ Judo Federasyonu Başkanı Dragomir Beçanoviç, TİKA yetkilileri ve birçok davetli katıldı.

Törende konuşan Karadağ Millî Eğitim Bakanı, TİKA ile birçok alanda son derece iyi ilişkiler içinde olduklarını kaydederek, TİKA’nın Karadağ’da şimdiye kadar gerçekleştirmiş olduğu proje ve faaliyetlerden dolayı son derece memnun olduklarını, TİKA’nın Karadağ Judo şampiyonasına sağlayacağı katkıdan ötürü de büyük memnuniyet duyduklarını ifade ederek, TİKA’ya saygı ve teşekkürlerini sundu. Ayrıca, TİKA’nın desteğiyle gerçekleştirilecek olan şampiyonaya yaklaşık 50 ülkeden 400 sporcunun katılımının Karadağ’ın dünyaya tanıtılması açısından büyük önem taşıdığını belirtti.

kaynak: tika.gov.tr