Gurbetçi Türk Aileye Bulgar Polisinden Dayak

0
822

Türkiye’den Almanya’ya Bulgaristan üzerinden dönen aileye Bulgar polisinin dayak attığına dair iddialar ve aileden hala haber alınamaması gündemi sarstı.

Yaz tatillerini İzmir’de geçirdikten sonra yaşadıkları Almanya’ya dönüş yolcuğuna geçen Abidin Özdemir, eşi ve 3 çocuğunun Bulgaristan gümrüğünde polis tarafından dövülerek gözaltına alındığı iddia edildi. Menderes Yıldırım, dünürleri olan Özdemir ailesinden durumlarını anlatan fotoğrafları gönderdikten sonra bir daha haber alamadıklarını ifade ederek, “Bulgar polisi döverek, kelepçe takarak gözaltına aldı, haber alamıyoruz. Çok endişeliyiz” dedi.

Bulgar polisi döverek gözaltına aldı!

Almanya’da yaşayan Abidin Özdemir, eşi Perihan ve kızları Şermin, Tuğba ile Pelin Özdemir, yaz tatillerini İzmir’deki dünürleri Menderes Yıldırım ve ailesiyle birlikte geçirdikten sonra, dün saat 10.00 sıralarında dönüş yolcuğuna çıktı. Otomobille Kapıkule Sınır Kapısı’na gelen Özdemir ailesi, gümrük işlemlerinin ardından Bulgaristan Kapitan Andreevo Sınır Kapısı’na geçti. Burada iddiaya göre, Özdemir ailesinin valizlerini kontrol eden Bulgaristan polisi, Abidin Özdemir’i döverek gözaltına aldı. Tepki göstermesi üzerine eşi Perihan ve kızlarını da tartaklayan Bulgar polisi kelepçe takarak Özdemir ailesini alıkoydu.

Menderes Yıldırım, Başbakanlığa ve Dışişleri Bakanlığı’na da konuyla ilgili başvuruda bulunduklarını ifade ederek, gerekli girişimlerin resmi makamlarca da başlatıldığını sözlerine ekledi.