Gostivar ve Eyüp kardeş oldular

0
534

Eyüp Belediyesi ile Gostivar Belediyesi imzalanan protokol ile birlikte ‘Kardeş Şehir’ oldular.

Geçtiğimiz günlerde Gostivar Belediye Başkanı Nevzat Bejta’nın İstanbul ziyaretinde girişimlerin hızlandığı  ‘Kardeş Şehir’ projesinin resmi imzaları Gostivar’da atılmış oldu.

Eyüp Belediyesi’nin 10 Haziran’da Gostivar şehir merkezinde halka verdiği iftar yemeği münasebetiyle Gostivar’a gelen Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, mevkidaşı Nevzat Bejta ile görüşerek ‘Kardeş Şehir’ protokolünü imzaladı.

‘Kardeş Şehir’ projesi hakkında her iki başkanın açıklamarı Eyüp Belediyesi resmi internet sitesinde yer aldı. Eyüp Belediyesi resmi internet sitesinde yer alan ifadeler şöyle.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, “Zaten iyi ilişkilerimizin olduğu Gostivar’la ilişkilerimizin artması, kardeşliğimizin büyümesini istiyoruz” dedi.

“GOSTİVAR’I SEVİYORUZ”

Son 15 yılda Türkiye’nin çok büyük gelişme katettiğini anlatan Aydın, “Özellikle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde çok güçlü ve kaliteli hizmetler sergileniyor. 16 Nisan halkoylamasının ardından daha istikrarlı bir yapıya geçtik, toplumumuzu ifsad eden yapılardan kurtulmaya başladık. Her geçen gün daha da büyüyen Türkiye, Makedonya’daki kardeşlerini unutmuyor. Eyüplüler, hükümetimiz, Cumhurbaşkanımız Makedonya’yı, Gostivar’ı seviyor” diye konuştu.

“İLİŞKİLERİMİZİ DAHA İLERİ BİR NOKTAYA TAŞIYACAĞIZ”

Gostivar Belediye Başkanı Nevzat Bejta ise son üç yılda Eyüp Belediyesi’nin Gostivar’a yaptığı katkılardan dolayı minnettar olduklarını belirterek, “Yapacağımız protokol ile ilişkilerimizi daha ileri bir noktaya taşıyacağız. Birlikte yürüteceğimiz projelerle hem Gostivar hem de Eyüp için iyi projeleri birlikte yürüteceğiz” dedi.

Eyüp Belediyesi’nin her yıl Gostivar’da iftar programları düzenlediğini de hatırlatan Bejta, “Bu iftarlarda hepimiz aynı sofrada biraraya geliyoruz, kardeşliğimiz pekişiyor, gönüllerimiz ısınıyor. Bundan dolayı Belediye Başkanı Remzi Aydın’a teşekkür ederiz” diye konuştu

Konuşmaların ardından Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ve Gostivar Belediye Başkanı Nevzat Bejta “Kardeş Şehir Protokolü” imzaladı.

İmzaların ardından iki belediye Başkanı, Gostivar Müftüsü Shaqir Fetahu’yu makamında ziyaret etti. Müftü Fetahu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Başkan Aydın’a tamiri tamamlanan Gostivar Saat Kulesi’nin fotoğrafını hediye etti.

 

Not: Fotoğraf Eyüp Belediyesi Resmi Sayfasından Alınmıştır