Cumhurbaşkanı Erdoğan körfez ülkelerine seslendi: “Kardeş kavgasının kazananı olmaz”

0
292

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yenikapı’da düzenlenen AK Parti iftarında Katar krizine değindi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan iftar yemeğinde yaptığı konuşmada son zamanlarda Katar’da yaşanan krize değinerek, “Tüm Körfez’dekilere sesleniyorum, kardeş kavgasının kazananı olmaz” dedi.

Katar’a destek vermeye devam edeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar’ın terörle ilişkisinin olmadığına inandığı belirterek, sözlerine şöyle devam etti,” Şimdi biz aç veya susuz, veyahut da Katar’daki kardeşlerimizin yanında olmak, onlara gıda yardımında bulunmak, onlara gıda ihraç etmek, ilaç vesaire ihraç etmekten dolayı rahatsız olanlar var. Kusura bakmayın. Biz Katar’a her türlü desteği vermeye devam edeceğiz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca Suudi Arabistan yönetimine de seslendi. Erdoğan yaptığı açıklamada, “Özellikle Suudi yönetimine bir ricam var: Siz Körfezin en büyüğüsünüz, en güçlüsüsünüz, biz size hadimü’l haremeyn iş-şerifeyn dedik. Siz düşmanlıkları değil, özellikle siz orada kardeşliğin baş tacı olmalısınız, onları bir araya getirmelisiniz ve Suudi Arabistan’a da hadimü’l-haremeyn iş- şerifeyn olarak yakışır diyorum, bunu yapması lazım ve bunu da bekliyoruz. Bu da bizim hakkımızdır” dedi.