Bulgaristan’da polislerle kavga eden gurbetçi aile tutuklandı

0
606

Bulgar gümrüğünde polisler tarafından dövülerek göz altına alınan gurbetçi aile, Bulgaristan’da mahkemeye çıkarıldı. Baba tutuklandı, eşi ve iki kızı ise yurtdışı yasağı konularak serbest bırakıldı.

Çarşamba günü Yaz tatillerini İzmir’de geçirdikten sonra yaşadıkları Almanya’ya dönüş yolcuğuna geçen Abidin Özdemir eşi ve 3 çocuğunun Bulgaristan gümrüğünde polis tarafından dövülerek gözaltına alındığı iddia edilmişti. Bulgar medyasında yer alan habere göre, gurbetçi aile hakim karşısına çıkarıldı. Sılayolum adlı sosyal medya hesabında yer alan ifadelere göre, mahkeme  gurbetçi anne ve kızlarını  yaklaşık 1020 Euro kefalet bedeliyle yurt dışı çıkış yasağı koyarak serbes bıraktı. Baba Abidin Özdemir ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bulgar basını polise saldırdı dedi, görgü tanıkları ise polis şiddetine vurgu yaptı!

Gaziantepli aile İzmir’de oturan dünürlerine uğradıktan sonra çıktıkları dönüş yolunda Bulgaristan polisi tarafından şiddet kullanılarak göz altına alınmıştı. Bulgar medyası, gurbetçi ailenin arabayı aratmak istemediğini iddia etmiş, aracı sürerek uzaklaşmaya çalıştıklarını duyurmuştu. Bu arbedede bir polisin de ayağının kırıldığı duyuruldu. Ancak görgü tanıkları, Bulgar polisinin aileye saldırdığı, babanın da ailesini korumak için polislere karşılık verdiğini dile getiriyor.

kaynak: http://www.arti33.com/2017/08/26/bulgaristanda-polisin-siddet-uygulayarak-goz-altina-aldigi-gurbetci-tutuklandi/