Avrupa’dan Türkiye’ye kaçak araba parçası götürmeye çalışan 3 Türk yakalandı

0
709

Yunan polisi, Avrupa’nın farklı bölgelerinden topladıkları 240 bin euro değerinde otomobil yedek parçalarını Yunanistan’ın Sakız adasından Türkiye’ye kaçak olarak geçirmeye çalışan üç Türkiye vatandaşını tutuklandı.

37, 38 ve 42 yaşlarındaki üç kişinin Yunanistan’a kaçak olarak girme ve yasadışı otomobil yedek parça ticareti yapma suçlamalarıyla yargılanması bekleniyor.

Siyah çöp poşetlerini Hios limanındaki küçük bir teknede bulunan Türk plakalı bir otomobile yüklemeye çalışan üç kişiden şüphelenen sahil güvenlik ekiplerinin harekete geçmesi sonrası olayın gerçek yüzü ortaya çıktı.

Yapılan denetimler sonrası üç Türk vatandaşının kaçak olarak Yunanistan’a girdiği ve siyah çöp poşetlerinde farklı otomobillere ait yedek parça taşıdığı belirlendi.

Avrupa’nın çeşitli bölgelerinden topladıkları 700’ün üzerinde yedek parçaya el konulurken, el konulan yedek parçaların değerinin 240 bin euro ve bunlara tekabül eden gümrük vergisinin de 68 bin euro olduğu belirlendi.

İncelemeler sonrası 38 yaşındaki failin yedek parçaları İtalya’dan temin ettiği ve 42 ile 37 yaşlarındaki suç ortaklarıyla birlikte Yunanistan üzerinden kaçak olarak Türkiye’ye nakletmeye hazırlandığı tespit edildi.

Polis yedek parçalara, otomobile ve sürat teknesine el koydu.

 

 

kaynak: azınlıkça.com