Avrupa’da Görülmesi Gereken 5 Şehir

0
274

 Birbirinden güzel şehirleri ve kültürleri ile Avrupa ülkeleri her yıl milyonlarca turist ağırlamaktadır. Avrupabir olarak sizler için Avrupa’da görülmesi gereken en güzel 5 Şehir’i derledik.

1.Venedik

Kuzeydoğu İtalya’da, birbirinden kanallar ile ayrılmış ve köprüler ile bağlanmış, 118 adanın üzerine kurulmuş bir şehir olan Venedik dünyanın her yerinden turistlerin ilgisini çekmektedir. Şehir içinde ulaşım tamamen ‘vaporetto’ adı verilen deniz taksileri ile yapılmaktadır. Avrupa’nın görülmesi gereken önemli şehirlerinden biridir.

2.Prag

 

Prag yeni ismi ile Çekya’nın başkenti ve en büyük şehridir. Zarif bir mimariye sahip köprüleri,katedralleri, kuğulu Vitava nehri ile her yıl gelen ziyaretçilerini büyüleyen bir yapıya sahiptir.

3.Barselona

Barselona, İspanya’da Katalonya Özerk Topluluğu ve Barselona ilinin merkezi ve İspanya’nın ikinci büyük kentidir. Sagrada Familia Bazilikası, Park Güell, La Rambla caddesi, eşsiz Nou Camp stadı ve birçok güzel görülecek nokta ile Barselona Avrupa’nın en önemli ve güzel şehirlerinden biridir.

4.Amsterdam

Amsterdam Hollanda’nın başkentidir. Avrupa ve Dünya’nın en çok ziyaret edilen şehirlerinden biri olan Amterdam,  Hollanda’nın en önemli limanlarından birine sahip olmasının yanı sıra, şehrin içerisinden geçen nostaljik kanalları ve üst düzey mimari yapıtları ile turistlerin yoğun ilgisini çekmektedir.

5.Zürih

Zürih İsviçre’nin en büyük şehridir. Ayrıca ülkenin ekonomik ve kültürel başkenti olarak bilinmektedir.İsmini Zürih gölünden almaktadır.
Eşsiz doğası ve güzellikleri ile Zürih kessinlikle Avrupa’da görülmesi gereken önemli şehirlerden biridir.