Asya Kıtasında Görülmesi Gereken 10 Yer

0
660

Asya Kıta’sı muhteşem doğası ve güzellikleri ile her yıl milyonlarca turisti ağırlamaktadır. Siz de Asya seyahati yapmayı düşünüyor ve tam olarak nereye gideceğinize karar veremiyorsanız, Avrupabir olarak Asya’da görülmesi gereken 10 yer’i sizin için derledik.

1.Boracay
Ülke : Filipinler

Gözlerden ve şehrin kalabalığından uzak sessiz sakin bir tatil yapmak istiyorsanız, Boracay adası tam size göre olacaktır.

2.Petra
Ülke : Ürdün

Petra Antik şehri 2007 yılında dünya’nın 7 harikasından biri seçilmiştir. Çok sayı’da tarihi tapınak,tiyatro, ve ev bulunan bu antik şehir, tarihsever turistlerin gözdesi konumundadır.

3. Bangkok
Ülke : Tayland

Bagkok Tayland’ın en büyük şehri ve başkentidir. Eski ile yeninin,doğu ile batının sentezlenmiş halidir. Altından saraylar, büyük gökdelenler ile hem tarihin hem de günümüzün modernliğini yansıtmaktadır.

4. Pekin
Ülke : Çin

800 yıldan fazla süredir  Çin‘in başkenti olan Pekin, tarih ile modernizmi bir arada görebileceğiniz bir şehir. Çin Seddi,Ming Mezarları, gibi tarihi ve mimari yerleri görme imkanı yakalayabilirsiniz.

5. Semerkant
Ülke : Özbekistan

Dünyanın en eski şehirlerinden biri olan Semerkant, tarih boyunca bir çok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır.UNESCO tarafından dünya mirası listesinde yer alan bu şehirde İslam mimarisinin en güzel örneklerini görme fırsatı yakalayabilirsiniz.

6. Sieam Reap
Ülke : Kamboçya

Kamboçya’nın kuzey doğusunda yer alan bu şehir’de, mimari, tarihi, doğa ve gece yaşamı gibi her şeyi bulabilirsiniz.

7. Tokyo
Ülke : Japonya

Geleneksel ve modern kültürün bir araya geldiği Tokyo, temizliği ve insanların kültürlü olması ile de ünlü bir Asya şehridir.

8.Taipei
Ülke : Tayvan

Taipei, Tayvan’ın başkenti ve özel şehirlerinden biridir. Şehir ülkenin kuzeyinde yer almakta olup çevresinde Yeni Taipei şehri bulunmaktadır. Yerel pazarlar ile lüks mağazaları, kalabalık caddeler ile sakin parkları yan yana görebilirsiniz.

9.Hong Kong
Ülke : Çin

Hong Kong, Çin’in en çok ziyaret edilen şehirlerinden birisidir. Tarihi yapıları, renkli ışıkları ve Budizm inancına ait tapınaklarıyla gezilecek birçok yeri bulunan Hong Kong, doğal güzellikleriyle de Asya’nın doğa harikası 10 şehri arasında yer almaktadır.

10. Mumbai
Ülke : Hindistan

Değişik lezzetler tatmak, farklı insan ve kültürleri tanımak istiyorsanız, Hindistan’ın Mumbai şehri sizin için en doğru adreslerden birisi olacaktır.